تست مزاج شناسی

مزاج شناسی یکی از پیچیده ترین و در عین حال مهمترین مباحث طب سنتی است و از اهمیت ویژه ای در حفظ سلامت و صحت بدن دارد. لازم است بدانید که طیف وسیعی از بیماریها در اثر سوء مزاج و تغییر مزاج است که به آنها بیماریهای سوء مزاجی میگویند. اهمیت مزاج شناسی به حدی است که همه حکما بر تشخیص مزاج تاکید ویژه ای داشته اند.

همه ارکان و اعضای بدن انسان از چهار عنصر آتش، آب، هوا و خاک تشکیل شده اند و برایند همه اینها در بدن یک عددی میشود که به آن مزاج میگویند. مزاج در طول زندگی یک انسان ممکن است دچار تغییرات جزئی بشود که این قابل چشم پوشی است اما در بسیاری از افراد، مزاج دچار تغییرات زیادی میشود که این تغییر مزاج عامل بسیاری از بیماریها میشود.

پس هر فرد در هر سنی لازم است که مزاج خود را بداند و سبک زندگی خود اعم از خوردن و آشامیدن، برنامه خواب، ورزش و دیگر مسائل را بر طبق مزاج خود تنظیم کند.

مزاج بر ۴ حالت است:

  • مزاج گرم و خشک
  • مزاج گرم و تر
  • مزاج سرد و خشک
  • مزاج سرد و تر
  • مزاج معتدل

شاید فکر کنید که کلا ۵ مزاج داریم. ولی اصلا اینطور نیست، بر طبق تعاریف طب سنتی بینهایت مزاج وجود دارد و مثل اثر انگشت مزاج هیچ انسانی با مزاج انسان دیگر یکسان نیست.

مثلا حتی دو فرد که مزاج گرم و خشک دارند مزاج یکسانی ندارند چون میزان گرمی و خشکی در این دو فرد ممکن است کاملا با هم فرق داشته باشند.

*** حالا که اهمیت مزاج شناسی را دانستید خبر خوبی برایتان داریم ***

برای اولین بار در ایران با همکاری موسسه صدای حکیم

دقیق ترین و علمی ترین روش مزاج شناسی بدون کمترین خطا

دقت آزمون: حدود ۹۵ درصد

در این روش دقیق علمی برای مزاج شناسی ما حدود ۱۲۰ فاکتور را در نظر خواهیم گرفت و در نهایت مزاج جبلی یا مزاج کودکی شما مشخص خواهد. شد.

با دانستن مزاج کودکی و مزاج اعضای خود براحتی میتوانید یک برنامه مدون داشته باشید و بدن خود را از انواع بیماریهای مزاجی خلاص کنید. خداوند متعال در بدو تولد یک مزاجی را به هر کس اعطا کرده که به آن مزاج جبلی یا مزاج کودکی یا مزاج ولایی میگویند. بهترین حالت سلامت هر فرد حفظ این مزاج است.

پرداخت و شرکت در آزمون مزاج شناسی

دکمه بازگشت به بالا