آشپزخانه حکیمخواص خوراکی ها

روش تهیه ماء العسل

روش تهیه ماء العسل

ماء العسل یا آب انگبین در طب سنتی یکی از بهترین نوشیدنیها است که اکثر افراد با مزاجهای مختلف و سنین مختلف میتوانند از آن استفاده کنند. ماء العسل که از ترکیب آب و عسل به وجود میاید مخصوصا برای افراد سرد مزاج و بلغمی ها بسیار مناسب است. روش تهیه ماء العسل متفاوت است اما این روشی که بیان میکنیم از کتاب قرابادین بوده و شاید بهترین روش درست کردن ماء العسل است.

روش درست کردن ماء العسل

دو واحد آب سرد را با یک واحد عسل ترکیب کنید و بگذارید با شعله ملایم به جوش بیاید، هنگام به جوش آمدن کف هایی به وجود می آید که شما باید آنها را با قاشق بردارید، این کف ها قسمتهای متراکم و غیر مفید عسل است که آزاد میشوند، هنگامی که یک سوم حجم ترکیب بخار شد شعله را خاموش کنید.  به این ترکیب ماء العسل میگویند. شما میتوانید برای تقویت بخشی به ماء العسل ادویه جاتی مانند دارچین، زنجبیل، خولنجان، زعفران و .. را در آخر اضافه کنید.

البته در منابع و کتابهای طب سنتی نسبت های دیگری هم آورده شده است، در برخی کتابها مانند اکسیر اعظم ۶ واحد آب و ۱ واحد عسل توصیه شده است و در کتاب طب یوسفی و اختیارات بدیعی، آب به اندازه ۱۰ واحد ذکر شده است. یعنی ۱ واحد عسل و ۱۰ واحد آب. شما میتوانید از هر سه روش گفته شده استفاده کنید.

خواص شربت ماء العسل

دقت شود که ماء العسل را حتما به این روش تهیه کنید. اینکه به یک لیوان آب جوش کمی عسل اضافه کنید روش درستی نیست زیرا عسل به یکباره دچار تنش حرارتی میشود و خواص خود را از دست میدهد، در حالی که جوشاندن آن با حرارت ملایم خواص عسل را حفظ میکند.

عسل برای برخی از معده ها مناسب نیست و هضم آن کمی سخت است. همچنین ماهیت عسل دارویی غذایی است و نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. اما ماء العسل برعکس خود عسل خاصیت دارویی کمتری دارد بنابراین منع کمتری هم دارد و همچنین مقوی معده هم است.

خواص ماء العسل در طب سنتی

  • مقوی معده
  • اشتها آور
  • ادرار آور
  • درمان رماتیسم
  • ماء العسل برای همه بیماریهای بلغمی مناسب است
  • درمان سرفه
  • کمک کننده برای درمان بیماریهای ریوی مانند ذات الریه، تنگی نفس، خشونت ریه
  • درمان گرفتگی صدا

شربت ماء العسل یک نوشیدنی عالی برای همه افراد است و منع خاصی ندارد. ماء العسل یا آب انگبین مزاج گرم دارد و برای بیماری های با منشاء سرد، بیرون راندن بلغم از بدن و تقویت معده و افزایش قوای بدنی بسیار مفید است. اگر دچار دیابت نیستید توصیه میکنیم حتما در طول روز دو سه لیوان از این معجون شگفت انگیز مصرف کنید.

عسل ماده غذایی است که خواص دیگر مفردات را شدت میدهد و آنها را سریعتر به بدن رسانده و خواص آنها را سریعتر آزاد میکنید. مثلا اگر دارچین همراه ماء العسل مصرف شود خواص دارچین زودتر از زمانی که به تنهایی مصرف میشود آزاد میشود. لذا بر اساس مشکل و بیماری خودتان میتوانید به ماء العسل ترکیبات دیگر را اضافه کنید.

افراد با مزاج خیلی گرم و افراد صفراوی در مصرف ماء العسل زیاده روی نکنند. همچنین مصرف شربت ماء العسل در هنگام تب نیز ممنوع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا